تاثیر اتوکلاو بر کرونا به چه صورت می باشد؟

تفاوت هود لامینار و هود شیمیایی
تفاوت هود لامینار با هود شیمی
9th سپتامبر 2020
بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی با دستگاه زباله سوز یا اتوکلاو
چگونگی بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی با دستگاه زباله سوز یا اتوکلاو
15th سپتامبر 2020

تاثیر اتوکلاو بر کرونا از جمله موضوعاتی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. امروزه با توجه به شیوع کرونا و خطرات بسیاری که با خود به همراه دارد، تمهیدات مختلفی برای جلوگیری از گسترش روز افزون آن اندیشیده شده است. یکی از مهم ترین اقدامات در این زمینه امحاء پسماندها و زباله های بیمارستانی با بهترین روش ها می باشد. اتوکلاو از جمله بهترین دستگاه های زباله سوز به حساب می آید که در استفاده از آن رواج داشت ولی از اسفند سال 98 این میزان دو برابر شد تا بتواند بخشی از مشکلات بیمارستان ها را حل کند.
این موضوع اهمیت بسیار بالایی را دارد. به همین دلیل در ادامه قصد داریم تا شما را با تاثیر اتوکلاو بر کرونا به طور کامل آشنا کنیم. از این رو تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بسیار جامعی را در این باره به دست بیاورید.

آیا تاثیر اتوکلاو بر کرونا حقیقت دارد؟

به طور حتم از روند افزایشی بیمارانی که در بیمارستان بستری می شوند، اطلاع دارید و دلیل آن نیز شیوع خطرناک ویروس کرونا می باشد. از این روزانه پسماندهای مختلفی تولید می شوند که تمامی آن ها آغشته به این ویروس هستند. دفن این زباله ها و یا رها کردن آن ها در گوشه ای نمی تواند جوابگو باشد و تنها روند بیماری را طولانی تر می کند. چرا که اینکار باعث می شود تا ویروس همچنان در سطح باقی بماند و روزانه افرادی که به این بیماری دچار می شوند، افزایش پیدا کند.
از این رو باید بهترین روش ها برای اینکار در نظر گرفته شوند تا بتواند وجود این بیماری را به حداقل رساند. امحاء زباله های بیمارستانی با استفاده از دستگاه زباله سوز و یا اتوکلاو یکی از بهترین راه های موجود می باشد که امروزه در تمامی جهان از آن استقبال شده است. پس با این موارد می توانید به تاثیر اتوکلاو بر کرونا پی ببرید.

رابطه مستقیم افزایش پسماندهای بیمارستانی با افزایش بیماران

هر چقدر تعداد بیماران افزایش پیدا می کند، به همان اندازه نیز پسماندهای بیمارستانی افزایش پیدا می کنند. چرا که کادر درمانی به منظور درمان افراد میزان بیشتری از وسیله ها را استفاده می کنند. از این رو خطرات آن ها نیز افزایش پیدا می کند. بدین منظور باید به دقت و مراقبت بیشتری این زباله ها جمع آوری شوند و به صورت کاملا جدا بسته بندی شوند. همچنین هنگامی که این زباله ها در داخل سطل های بیمارستانی انداخته می شوند، باید در سه پلاستیک گذاشته شوند. این کار باعث خواهد شد تا افرادی که مسئولیت جمع آوری آن ها را بر عهده دارند، در معرض خطر کمتری باشند.
سپس با رعایت تمامی موارد بهداشتی به محل مخصوص برده می شوند تا با استفاده از دستگاه های زباله سوز و یا اتوکلاو به طور کامل نابود شوند. تاثیر اتوکلاو بر کرونا از جمله مواردی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. به همین علت بهره بردن از آن تبدیل به یکی از اصلی ترین قانون ها شده است که در صورت عدم استفاده از آن توسط مکان های مختلف باید به طور جدی با آن ها رفتار شود.

رعایت افراد ساکن در خانه در ارتباط با جمع آوری زباله ها

از بحث پسماندهای بیمارستانی که بگذریم به مورد دیگری تحت عنوان “زباله های خانگی” می رسیم. زباله های خانگی نیز به میزان زیادی تولید می شوند و می توانند ناقل بیماری کرونا نیز باشند. به همین علت خانواده ها برای جمع آوری زباله ها باید از کیسه های سه لایه استفاده کنند تا از این طریق میزان انتقال ویروس را به افرادی که قصد بردن آن ها را دارند را کم نمایند.
هر چند احتمال خطر این زباله ها کمتر می باشد ولی در هر صورت نباید هیچگونه ریسکی را پذیرفت و باید به تمامی موارد بهداشتی توجه نمود. از این رو برای از بین بردن این زباله ها نیز باید از دستگاه های اتوکلاو بهره برده شود. به همین علت تاثیر اتوکلاو بر کرونا را نیز می توانید در این مورد نیز مشاهده کنید.

تاثیر اتوکلاو بر کرونا | چگونگی تاثیر گذاری آن

دستگاه های اتوکلاو با عملکردی که از خود به نمایش می گذارند، باعث می شوند تا تاثیرگذاری خود را بر روی کرونا بگذارند. این دستگاه برای اینکه بتواند زباله ها را از بین ببرد، عملکرد خود را در دماهای پایین شروع می کند و دمای مرطوب آن نیز در بازه 121 تا 138 درجه سانتی گراد است. بعد از اینکه به طور کامل زباله ها را ضد عفونی و بی خطر کردند، در انتها اقدام به دفع کردن آن ها می کنند.
اتوکلاو توانسته کاربردهای گسترده ای را داشته باشد و از آن برای امحاء زباله های خاص بیمارستانی استفاده می شود که از آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت تا تاثیر اتوکلاو بر کرونا را درک کنید:
• کیسه های خون و ادرار با استفاده از این دستگاه به طور کامل بی خطرسازی می شوند.
• اشیایی که به صورت نوک تیز و برنده هستند، با بهره مندی از دستگاه های اتوکلاو ضد عفونی می گردند.
• موادی که در آزمایشگاه های تحقیقاتی و همچنین تشخیصی به صورت عفونت زای هستند، برای از بی خطرسازی نیاز به دستگاه های اتوکلاو دارند.
تمامی موارد فوق از جمله کاربردهایی هستند که تاثیر اتوکلاو بر کرونا را به طور کامل روشن می کند.

سخن آخر

از اسفند 98 میزان ورود پسماندهای شهری افزایش پیدا کرده است. این تاریخ دقیقا همزمان با شیوع گسترده بیماری کرونا بوده است. این پسماندها می توانند شامل موارد بیمارستانی و خانگی شوند. به همین علت برای اینکه بتواند تاثیرگذاری آن ها را به حداقل رساند، نیاز است تا از دستگاه های مختلف در این باره بهره گرفته شود. دستگاه های زباله سوز و یا اتوکلاو در بین این موارد قرار می گیرند که توانسته اند امحاء زباله ها را به خوبی به انجام برسانند. از این رو به خاطر اهمیتی که این موضوع به خود اختصاص داده است، در این مقاله به بررسی کامل تاثیر اتوکلاو بر کرونا پرداختیم. این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد و برای کنترل کردن بیماری های مختلف و همچنین جلوگیری از سیر صعودی، توجه به آن بسیار ضروری و مورد نیاز می باشد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button